2024 Haziran Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları Hakkında Merak Edilenler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bulundukları ilin dışında mesleki çalışmalara katılacak öğretmenler mesleki çalışmaya katılacağı il/ilçe bilgilerini 20 Mayıs -2 Haziran 2024 tarihleri http://veri.meb.gov.tr adresinde ilgili forma işleyecekler.

Görev aldıkları yerden başka ilde semineri almak isteyenlerin seminerleri alacağı okullar ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenecek:

İşte Mesleki Çalışmalar Hakkında Açıklamalar:

İl/ilçe millî eğitim müdürlükleri kendilerinin sorumluluk alanında mesleki çalışma yapmak isteyen öğretmenlerin taleplerini 3-5 Haziran 2024 tarihlerinde MEBBİS modülü üzerinden alacaklar ve mesleki çalışmanın yapılacağı okul/kurum ve çalışmaya katılacak öğretmenlerin planlamasını (il dışından gelecek öğretmenlerin mesleki çalışmaya katılacağı okulun belirlenmesinde öğretmenin görev yaptığı eğitim kurumu ile aynı kademe ve derecede olmasına dikkat ederek) en geç 15 Haziran 2024 tarihine kadar sonuçlandırıp duyuracaklar.

Mesleki çalışma döneminde okul öncesi ve sınıf öğretmenleri mesleki çalışmalarını görev yaptıkları ya da ilişkilendirildikleri okullarda zümreler hâlinde yapacaklar. Ancak il dışı talepleri nedeniyle öğretmen sayısı 5’in altında kalan veya toplam sayısı 5’in altında olan eğitim kurumlarındaki öğretmenler mesleki çalışmalarını il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak planlama doğrultusunda farklı okul/kurumlarda gerçekleştirebilecekler.

Alanında program değişikliği olan diğer alan öğretmenleri mesleki çalışmalarını eğitim bölgesi düzeyinde veya il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak planlama doğrultusunda belirlenecek eğitim kurumlarında zümreler bazında yapacaklar.

Görev yaptığı okul dışında mesleki çalışmasını tamamlayan öğretmenlerin mesleki çalışmaya katılım durumları kadrolarının bulunduğu okula yazılı olarak bildirilecek.

2024 Haziran Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları Hakkında Merak Edilenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!