4 İLDEKİ ÖZEL TAKVİYE KURSLARI DA BUGÜNDEN İTİBAREN AÇILABİLECEK

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim öğretime 27 Mart tarihine kadar ara verilen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki özel öğretim kursları ile özel okulların takviye kursları arasından isteyenler 20 Mart 2023 tarihi itibarıyla mevcut binalarında, aynı ildeki farklı binalarda veya geçici eğitim mekânlarında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayabilecek.

6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesi 3 kategoriye ayrılarak eğitim öğretim faaliyetleri başlatıldı.

Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart; Adana, Osmaniye, Gaziantep’te 13 Mart’tan bu yana eğitim öğretim devam ediyor.

Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde ise eğitim öğretime 27 Mart’a kadar ara verilmişti.

Resmî okul ve kurumlara bağlı yaygın eğitim kursları ve destekleme yetiştirme kurslarının faaliyetlerine 13 Mart itibarıyla izin veren Bakanlık, özel eğitimle ilgili alınan yeni kararla Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da, özel öğretim kursları ile özel okulların takviye kurslarının açılış tarihini de öne çekti.

Koşulları uygun olan özel öğretim kursları ve özel okulların takviye kursları için yeni bir karar alındı.  Buna göre Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyette bulunan özel öğretim kursları ile özel okulların takviye kurslarından isteyenler, mevcut binalarında, aynı ildeki farklı binalarda veya geçici eğitim mekânlarında 20 Mart 2023 tarihi itibarıyla eğitim öğretim faaliyetlerine başlayabilecekler.

 

 

4 İLDEKİ ÖZEL TAKVİYE KURSLARI DA BUGÜNDEN İTİBAREN AÇILABİLECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!