52 ilden okullara kar tatili haberi geldi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat 2023 – Kar Tatili Olan İller

Son günlerde ülkemiz genelinde etkisini devam ettiren soğuk hava ve kar yağışı eğitim öğretimde de aksamalara sebep oluyor.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü;

📌 Bingöl – 6 ve 7 Şubat günlerinde il merkezi ve tüm ilçelerde eğitim öğretime iki gün ara verildi. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de izinli sayılacak.

📌 Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının kentte etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı.

Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

📌 Tatvan ilçesinde okullar yarın tatil edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, yoğun kar ve soğuk hava nedeniyle pazartesi günü ilçe genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

📌 Şanlıurfa’da kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi

Şanlıurfa’da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” ifadelerini kullandı.

📌 Diyarbakır’da il genelinde kar nedeniyle okullar tatil edildi

Diyarbakır’da olumsuz hava koşulları nedeniyle Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün okullar tatil edildi.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek tüm resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelin

📌 Gaziantep’teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır.

📌 Muş Valiliğinden yapılan açıklamada okulların 2 gün tatil edildiği söylendi.Elverişsiz hava koşulları ile meteorolojik buzlanma, fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı birlikte değerlendirildiğinde, 06-07 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü il genelinde eğitim ve öğretime 2 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

📌 Adıyaman Valiliği ; Yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti yüzünden, Adıyaman il genelindeki tüm okullar, 6 Şubat Pazartesi günü, bir gün süre ile tatil edilmiştir.Engelli ve hamile olan memurlar da aynı gün idari izinli sayılacaklardır.

📌Sivas’ta eğitime 1 gün ara verildi. Pazartesi günü beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

📌Malatya Valiliği ; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat 2023 Pazartesi günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 06 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

📌 Kahramanmaraş ÇAĞLAYANCERİT’TE EĞİTİME BİR GÜN ARA!l Oumsuz hava koşulları nedeniyle  06.02.2023 tarihinde Çağlayancerit ilçesindeki tüm okullar bir (1) gün süreyle tatil edilirken engelli ve hamile personeller ise bir (1) gün idari izinli sayılacaklardır.

Elbistan’da Olumsuz hava koşulları nedeniyle  06.02.2023 tarihinde Elbistan ilçesindeki resmî ve özel tüm okullar bir (1) gün süreyle tatil edilirken engelli ve hamile kamu personelleri ise bir (1) gün idari izinli sayılacaklardır

📌Tunceli’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullarda yarın eğitime ara verildi.Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği belirtildi.Kar nedeniyle olası risklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların tüm kademelerinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.A çıklamada, kamuda çalışan hamile ve engelli personellerin de aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

📌Hakkari’de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde kar ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.İlk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, özel eğitim kursları, Halk Eğitimi, Rehberlik ve Araştırma ile rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirilen açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

📌Elazığ’da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kara yolunda oluşabilecek buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek sorunlar nedeniyle öğrenci ve personelin güvenliği sağlanması amacıyla örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 2 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

📌 Karaman Valiliği Olumsuz hava şartları sebebiyle, İlimiz genelinde 6 Şubat Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Engelli ve hamile kamu personelimiz de bir gün izinlidir.

📌 Kayseri Valiliği meteoroloji verilerine göre İlimizde bu gece yoğun kar yağışı başlayacaktır. 6 Şubat tarihinde okullarımız 1 gün olmak üzere ilimiz genelinde tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerimizin bu kar tatilini kitap okuyarak ve kar topu oynayarak geçirmelerini istiyoruz.

📌 Çanakkale Valiliği Olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 06 Şubat 2023 Pazartesi günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir.Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı,  oluşan şartlara göre ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.Ayrıca, aynı gün il genelinde, hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır.

📌Isparta Valiliği ilimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, İl merkezi ve ilçelerde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet yürüten resmi/özel tüm eğitim-öğretim kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 6 Şubat 2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. İyi tatiller.

📌Bayburt Valiliği Olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü, Bayburt İl genelinde,ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir.Belirtilen tarihte hamile ve engelli kamu personeli de idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur .

📌 Nevşehir Valiliği İlimiz genelindeki etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle tüm eğitim kurumlarının 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verildi.

📌 Afyonkarahisar Valiliği Valiliğimiz koordinasyonunda Afyonkarahisar sınırları içerisinde ilk ve orta dereceli tüm okullar, kreşler, gündüz bakımevleri ve etüt merkezleri 06.02.2023 tarihinde bir gün süre ile eğitime ara verilmesi kararlaştırılmıştır

📌 İstanbul Valiliği Kıymetli Hemşehrilerim Sevgili Öğrenciler, 20.00’de Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün paylaştığı verilere göreİlimizde beklenen kötü hava koşulları nedeniyle Temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime 6 Şubat Pazartesi günü bir (1) gün süreyle ara veril miştir.

📌 Niğde, Kütahya, Burdurda da okullar 1 gün tatil edildi.

📌 Ankara Valiliği Son meteorolojik değerlendirmelere göre, İlimizde yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren de yoğun yağış beklendiğinden ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir

📌Yozgat Valiliği Meteorolojiden Alınan Bilgilere Göre Gece Geç Saatlerde Başlayıp Gün Boyu Devam Etmesi Beklenen Kar Yağışı ve Tipiden Dolayı İlimiz Genelinde Eğitim Öğretime 6 Şubat Pazartesi 1 Gün Ara Verilmiştir. Ayrıca Engelli ve Hamile Kamu Çalışanlarımız İdari İzinli Sayılacaktır.

📌 Erzurum Valiliği Olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi

📌 Ağrı Valiliği İlimiz genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir.

📌Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle okullarımızda 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

📌Batman’ın Gercüş ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe genelinde devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiği belirtildi.Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi

📌Antalya Akseki Kaymakamlığı İlçemizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle resmi ve özel her kademedeki okullarımızda, 06/02/2023 Pazartesi  günü 1(Bir) gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

Korkuteli Kaymakamlığı İlçemizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle resmi ve özel her kademedeki okullarımızda, 06/02/2023 Pazartesi günü 1(Bir) gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

📌 Konya Valiliği Olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime 1 gün ara verilmiştir

📌 Aksaray Valiliği Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verilmiştir

📌 Samsun Asarcık Kaymakamlığı İlçemizde Beklenen Kar Yağışı ve Buzlanma Nedeniyle, 06.02.2023 (Pazartesi) Tarihinde Yüz Yüze Eğitime Bir Gün Süre ile Ara Verilmiştir.

📌Kars Valiliği Devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle,ilimiz genelinde eğitim-öğretime 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süre ile ara verilmiştir.Ayrıca, malul, hamile ve engelli kamu personeli de idari izinli sayılacaklardır

📌 Denizli, Bursa, Kırıkkale, Kırşehir, Düzce, Sakarya, Balıkesir, Bilecik, Şırnakta eğitime 1 gün ara verilmiştir.

📌 Yalova Valiliği 6 Şubat Pazartesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilimiz dâhilinde taşımalı sistemle okula erişim sağlanan öğrenciler için bir (1) gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir.
Taşımalı kapsam dışında kalan tüm öğrencilerimiz 06 Şubat Pazartesi günü öğretime devam edecektir.

📌 Van’ın Çatak ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kırsal mahallelerde ve taşıma kapsamındaki eğitim-öğretim faaliyetlerine 1 gün süre ile ara verilmiştir.

📌Ardahan’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.Valilikten yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar ve olumsuz hava koşullarının ulaşımı aksattığı ve bu nedenle 6 Şubat’ta il genelinde eğitime ara verildiği bildirildi.Açıklamada, kamuda görevli malul ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi

📌 Aydının Karacasu ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verilmiştir

📌 Erzincan Valiliği Can Erzincan Sevgili Öğrencilerİlimiz genelinde beklenen yoğun karyağışı nedeniyle eğitim öğretime6 Şubat Pazartesi günü 1 günsüreyle ara verilmiştir

📌Gümüşhane Valiliği Şehir genelinde beklenen kar yağışının olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden 6 Şubat Pazartesi günü ilk ve orta öğretim kurumları ile rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri de idari izinli sayılacaktır.

📌 Siirt’in bazı ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına bağlı bazı ilçelerdeki okullarda eğitime ara verilmesi yönünde karar alındı.Şirvan ilçe merkezi dışında tüm köy okullarının 6-7 Şubat’ta tatil edildiği hatırlatıldı.Baykan ilçe merkezi ve beldelerin haricindeki köy okulları ile Pervari ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında servisle gelen öğrenciler için de eğitme bir gün ara verildi.Söz konusu ilçelerde hamile kadınlar ile engelli kamu çalışanları izinli sayılacak.

📌 Tokat’ta taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi.lİ Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, AA muhabirine, meteorolojik verilere göre yarın kent genelinde kar yağışının etkili olmasının beklendiğini söyledi.Yağış nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini belirten Özdemir, “Bu nedenle ilimiz genelinde taşımalı eğitim verilen okullarımızda eğitim ve öğretime 6 Şubat Pazartesi günü ara verilmiştir.” dedi.

 

 

 

 

 

 

52 ilden okullara kar tatili haberi geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!