EBA’DA SİBERAY İÇERİKLERİ ERİŞİME AÇILDI

Haber Son Dakika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının ilgili birimlerinin düzenlediği toplantılar sonucunda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen SİBERAY projesi kapsamında hazırlanan eğitici ve bilgilendirici içerikler EBA’da erişime açıldı.

 

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün katılımlarıyla düzenlenen içerikler, öğrenci ve ailelerde siber güvenliğe ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla hazırlandı.

 

www.eba.gov.tr platformu üzerinden yayımlanan içerikler kapsamında toplamda 40 adet eğitici ve bilgilendirici video ile 13 adet Ekip SİBERAY çizgi filmi ve 1 adet tanıtım filmi yer aldı. Ekip SİBERAY çizgi filmi, sıralı anlatım olarak kullanıcılara sunuldu.

 

Ayrıca bu videolar, EBA Platformu ana sayfasında bulunan “Hızlı Erişim” menüsünde, Dijital Teknolojiler alanında bulunan dijital güvenlik tabında video listesi olarak kullanıcıların erişimine açıldı.

 

Yayımlanan içerikler, EBA platformunda 3 ayrı kategoride erişime açılırken eğitici içerikler, 5 ve 6. sınıflar için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine uygun kazanım eşlemesi yapılarak yüklendi.

 

Diğer yandan e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden hizmet veren veli bilgilendirme sisteminde de “Anne Babalar, Çocukların Oyun Oynarken Karşılaşabilecekleri Tehlikelere Karşı Neler Yapmalı?” videosu açılır pencere şeklinde öne çıkartılarak yayına alındı.

EBA’DA SİBERAY İÇERİKLERİ ERİŞİME AÇILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!