Hizmet birleştirme nasıl yapılır? Gerekli evraklar nelerdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hizmet birleştirme başvurunsun nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Hizmet birleştirme yapacak olan kişiler, çalıştığı kurumdan imzalı ve mühürlü görev yeri belgesi almalıdır. Daha sonra e-Devlet sisteminden alınacak olan hizmet dökümü ile idareye başvuru yapılması gerekmektedir.

Ayrıca öğretmenin bağlı olduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe yazarak başvuru yapmalıdır. Okul idaresi tarafından verilen dilekçe evrakları DYS ile il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne göndermelidir. Evrakların gönderilmesi gereken birim ise, insan kaynakları / özlük bölümüdür.

HİZMET BİRLEŞTİRME İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER

  • Form Dilekçe
  • SGK Hizmet Dökümü
  • Çalışılan kurumlardan alınacak görev belgesi.
  • Özel Öğretim Kurumlarında (özel okul, özel dershane, kreş, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi vb.) öğretmen veya yönetici olarak çalıştığına dair hizmet cetvelinin aslı ( faks ve fotokopi olmayacak ) [Özel öğretim kurumlarında ödenen prim gün sayısının 2/3’ü terfide, tamamı emeklilik süresinde ve öğretmenlik puanında (30 güne yaklaşık 1 puan) değerlendirilir.]
  • Devlet okullarında geçen ücretli öğretmenliklerin hizmet cetveline gerek yoktur. [Ücretli öğretmenlikte ödenen prim gün sayısı kadar emeklilik süresinde ve öğretmenlik puanında değerlendirilir(30 güne yaklaşık 1 puan)].

Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız

Hizmet birleştirme nasıl yapılır? Gerekli evraklar nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!