ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARI KILAVUZU YAYIMLANDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel eğitim uygulama okullarında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere farklı gelişim alanlarında özel eğitim hizmeti ve desteği sunmak, eğitim ortamlarını standart hale getirerek kalitesini artırmak, düzenlenen aktif öğrenme ortamları ile olumlu davranış gelişimini sağlamak için çalışmalarımız devam etmektedir.

Özel eğitim uygulama okullarında öğrenim gören öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini tanımalarına, yaparak yaşayarak aktif öğrenmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine,  yapılandırılmış öğrenme ortamlarında gerçek hayatı modellemelerine olanak sağlanması amacıyla öğretim ortamlarının oluşturulması yönünde özel eğitim uygulama okullarında (I, II ve III. kademe) 100 Görsel Sanatlar, 100 Müzik, 288 Bahçe ve Hayvan Bakımı, 120 Beden Eğitimi ve Spor ile 180 Duyu ve Hareket Geliştirme Uygulama Alanı olmak üzere 5 Beceri Uygulama Alanının standart halde kurulması amacıyla fiziki şartları uygun olan özel eğitim uygulama okullarında toplam 788 Beceri Uygulama Alanı kurulması çalışmaları tamamlanmış olup yaygınlaştırma çalışmaları devam etmektedir.

Bu doğrultuda özel eğitim uygulama okullarında beceri uygulama alanlarının amacı, kapsamı, kazanımları, standart alan malzemelerinin özelliklerini ilişkin katalog ve örnek etkinlikleri içeren kılavuz çalışması tamamlanmış olup dijital olarak Genel Müdürlüğümüzün sitesinde erişime açılmıştır. Söz konusu kılavuzun basılı olarak ülke genelindeki tüm özel eğitim uygulama okullarına gönderilmesi çalışmaları devam etmektedir.

Özel Eğitim Uygulama Okullarında Beceri Uygulama Alanları Kılavuzu’na ulaşmak için tıklayınız.

MEB

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARI KILAVUZU YAYIMLANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!