Üniversiteler Uzaktan Eğitime Geçiyor. AÖF Sınavları Online Mı Yapılacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesi ve Omicron varyantının hızlı yayılışı üniversiteleri endişelendiriyor. Daha önce YÖK tarafından derslerin belli bir kısmının yüz yüze yapılabilmesi ile ilgili üniversiteler teorik bazı dersleri çevrimiçi olarak planlamışlardır.

Vakaların artış göstermesiyle yeniden uzaktan eğitim kararı alan üniversiteler?

İstanbul Teknik Üniversitesi Prof. Dr. İsmail Koyuncu; “Son bir haftalık dönemde yerleşkelerimizdeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerimize Covid pozitif vaka sayılarının hızla arttığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle hastalığın yayılımını yavaşlatmak için tedbirler almaya ihtiyaç duyduk. Aldığımız tedbirler kapsamında 2021-2022 Güz Yarıyıl sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verilmiştir. Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek, sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir.” açıklamasını paylaştı.

Koç Üniversitesi ise 7 Ocak’a kadar tıp ve hukuk fakültelerindeki uygulamalı dersler dışında tüm derslerin ve final sınavlarının uzaktan eğitim ile çevrimiçi ortamlarda yapılmasına karar verdi.

Boğaziçi Üniversitesi ise 4 Ocak 2022’ye kadar derslerin çevrimiçi olarak yapılacağını açıkladı.

Anadolu Üniversitesi’nin 8 9 Ocak 2022 tarihinde uygulayacağı AÖF final sınavlarının uzaktan eğitimle yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklama bekleniyor. Daha önce vize sınavlarına bir hafta kala sınavlara görev alanacak öğretmenlere ait sınav görevleri belli olmuştu. Sınav görevlerine ilişkin duyuru yayınlamayan AÖF sınavlarının online yapılması konusunda çalışmaların olduğu ihtimali arttı.

Üniversiteler Uzaktan Eğitime Geçiyor. AÖF Sınavları Online Mı Yapılacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!