Yıl Sonu ŞÖK E-Okul İşlemleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıklama: Karneler 16 Haziran 2023 Cuma günü verileceğinden dolayı sene sonu ŞÖK toplantısını en geç   12-15 Haziran 2023 tarihlerinde yapmak ve E-okul’daki sene sonu şök işlemlerini tamamlamak gerekir.

[the_ad id=”3461″]

Öncelikle e-okula tüm notlar girilmiş olmalı sonrasından değiştirilmeyecek şekilde önlem alınması gerekir.(notlar kilitlenmeli)

[the_ad id=”8717″]

İşlem Sırası:

⚙️E-Okul-Kurum İşlmelri-ŞÖK/Sınıf Tekrarına Kalanlar – Sınıf Tekrarı Kararları-Raporlardan

1- Rapor Kodu: IOK10006SK – “Şube Öğretmenler Kuruluna Kalan Öğrenci Listesi” çıktısı alınır.

2- Rapor Kodu: IOK13001_R1 – “5,6,7,8 Sınıf Şube Öğretmenler Toplantı Tutanağı” çıktısı alınır. Ve bu tutanakta şube öğretmenleri (listede ismi olan) karar kısmına kararını(Geçsin – Kalsın) yazar ve imzalar. Çoğunluk hangi yönde karar alırsa o şık işaretlenir. (Öğrencinin geçmesi veya kalması bu tutanakla belirlenir.)

3- E-okul  – Sınıf Tekrarı Kararları- Ana ekranda sınıf seçilir. Ekrana, seçilen sınıfa ait ŞÖK’e kalmış öğrencilere ait bilgi girişi yapılacak liste gelir. 2. Maddedeki tutanakta öğrenci için ne karar alındıysa (geçsin/kalsın) burda seçilir. Öğretmen görüş yerleri doldurularak kaydetme işlemi yapılır.

4-3. Adım tamalandıktan sonra Rapor Kodu: IOK13001_R4-“Sınıf Şube Öğretmenler Kurulu Öğrenci Kişisel Değerlendirme Tutanağı”  çıktıları alınarak öğretmenler tarafından imzalanır. (Not bu rapor önceden boş olarakta alınabilir ve gerekli yerleri öğretmenler her öğrenci için elle doldurabilir. Ve 3. Adımdaki veri girişleri bu forumlara göre girilir ve çıktı alınarak öğretmenlere imzalatılır.)

Böylece e-okul YIL SONU ŞÖK işlemleri tamamlanmış olur.

NOT:Tüm bu listeler ve tutanaklar YILSONU ŞÖK Toplantı tutanağının ekleri olarak saklanır.

Açıklama:

1. Kalan öğrencilerin listesi sistem tarafından otomatik olarak getirilmektedir. Bu sebeple notlarda yapılacak olan değişiklikler listeyi otomatik olarak etkilemektedir. Listeden çıkan veya eklenen öğrenciler için yeniden işlem yapılmalıdır.

2. Listeleme sonucu ekrana gelen tüm öğrenciler için mutlaka kaydetme işlemi yapılmalıdır.

3. İÖKY 31. maddesi gereği aşağıdaki durumlar kontrol edilmiştir.

Ş.Ö.K.K-1: Aktif öğrenci olup her iki dönemde hiç notu girilmemiş olanlar. (İÖKY 31.maddesi gereği Ş.Ö.K.K ekranına düşmeden otomatik olarak sınıf tekrarına bırakılacaklardır.)[the_ad id=”8717″]

Ş.Ö.K.K-2: Herhangi bir dersten yılsonu puanı 45 ten az olanlar.

Ş.Ö.K.K-3: 20 gün ve üzeri özürsüz devamsızlığı olanlar.

Ş.Ö.K.K-4: 2. dönem haftalık ders çizelgesindeki notla değerlendirilen derslerin tamamına göre 1. ve 2. dönem notu girilmemiş dersi olanlar.

Yıl Sonu ŞÖK E-Okul İşlemleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!