53 KİTAP VE YAKLAŞIK 500 VİDEODAN OLUŞAN AİLE EĞİTİMİ KİTAP SETİ’NİN İLKİ OLAN “ZİHİN YETERSİZLİĞİ AİLE EĞİTİMİ KİTAP SETİ” YAYINDA

Haber Son Dakika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile Eğitimi Kitap Seti; alanında uzman 80’den fazla akademisyen ve eğitimcinin uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkardığı, toplam 53 kitaptan ve yaklaşık 500 videodan oluşan bir yardımcı kaynak kitap setidir.

 

Aile Eğitimi Kitap seti 9 yetersizlik türü ve ailelerle ortak çalışma alanlarını konu alan toplam 10 setten oluşmaktadır. Bu setlerin isimleri; zihin yetersizliği, öğrenme güçlüğü, otizm spektrum bozukluğu, işitme yetersizliği, görme yetersizliği, fiziksel yetersizlik, dil ve konuşma bozukluğu, duygu ve davranış bozukluğu, çoklu yetersizlikler ve ailelerle çalışmadır. Her bir kitap seti; 0-3 yaş, 4-6 yaş, birinci kademe/ilkokul, ikinci kademe/ortaokul, üçüncü kademe/ortaöğretim öğrencilerinin aileleri için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Aynı zamanda tüm grupları ilgilendiren konular, ortak set olan “Özel Eğitimde Ailelerle Çalışma Seti”nde toplanmıştır

Eğitim sürecinde ve sonrasında ihtiyaç duyulacak teorik bilgiler, etkililiği bilimsel olarak kanıtlanmış uygulama örnekleriyle harmanlanmış ve uzun yıllar kullanılacak bir çalışma ortaya çıkmıştır.

 

Günümüz teknolojisi ve bilgi toplumu düşünülerek hazırlanan içerikler kısa videolarla desteklenmiştir. Videolar işitme ve görme yetersizliği olan ailelerimiz için de erişilebilir formatta hazırlanmıştır. Bununla birlikte kitaplarımıza görsel betimleme metinleri de eklenerek özel eğitim alanında her ögesiyle erişilebilir bir eser ortaya koyulmuştur.

 

“Aile Eğitimi Kitap Seti”nin özel eğitim ihtiyacı olan bireyler yetiştirirken yol gösterici olmasını ve her bir evladımızın eğitim hayatının sonunda, bağımsız bir birey olarak yaşamına devam edecek seviyeye gelmesine katkı sağlamasını umuyoruz.

Öğretmenlerimiz EBA Kütüphane / Özel Eğitim sekmesinden; velilerimiz ise tüm kitaplar için verilen linklerden içeriklere ulaşabilirler.

Zihin Yetersizliği Aile Eğitimi Kitap Seti 0-3 Yaş Grubu için tıklayınız.

 

Zihin Yetersizliği Aile Eğitimi Kitap Seti 4-6 Yaş Grubu için tıklayınız.

 

Zihin Yetersizliği Aile Eğitimi Kitap Seti I. Kademe için tıklayınız.

 

Zihin Yetersizliği Aile Eğitimi Kitap Seti II. Kademe için tıklayınız.

 

Zihin Yetersizliği Aile Eğitimi Kitap Seti III. Kademe için tıklayınız.

53 KİTAP VE YAKLAŞIK 500 VİDEODAN OLUŞAN AİLE EĞİTİMİ KİTAP SETİ’NİN İLKİ OLAN “ZİHİN YETERSİZLİĞİ AİLE EĞİTİMİ KİTAP SETİ” YAYINDA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!