“AİLE EĞİTİM BÜLTENİ” MART SAYISI YAYIMLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi eğitim kademesine devam eden çocukların ailelerine yönelik eğitim ve katılım süreçlerinin desteklenmesi amacıyla hazırlanan “Aile Eğitim Bülteni” mart sayısı yayımlandı

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce, çocukların zamanlarının büyük bir bölümünü aile ortamında geçirmeleri ve bu zamanların daha nitelikli bir şekilde kullanmaları amacıyla çeşitli faaliyetler yürütülüyor.

Bilindiği gibi her aile; çocuğun potansiyelini ortaya koyması, kullanması ve kendini gerçekleştirmesi için uygun ortam ve koşulları hazırlamak, onu teşvik etmek, başarısını artırmak ve desteklemek için potansiyel bir güce sahip.

Bu amaçla aile eğitimi ve aile katılımı çalışmaları okul öncesi eğitim kademesinde uygulanan eğitim programlarının ayrılmaz bir parçası olarak görülüyor.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu kapsamda okul öncesi eğitim kademesine devam eden çocuğu olan ailelere yönelik hazırlanan “Aile Eğitim Bülteni” her ayın sonunda yayımlanıyor.

Mart ayı Aile Eğitim Bülteni ise “Okul Öncesi Dönem Çocuklarda Davranış Problemleri ve Çözüm Önerileri” başlığı ile yayımlandı

Bülten içeriğinde okul öncesi çağdaki çocuklarda görülebilecek davranış problemleri tanımlanarak aileler için baş etme stratejileri açıklanıyor ve çeşitli oyun önerilerine yer veriliyor.

Mart ayı “Aile Eğitim Bülteni”ne ulaşmak için tıklayınız

 

 

“AİLE EĞİTİM BÜLTENİ” MART SAYISI YAYIMLANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!