Bakan Şimşek: 2024’te dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile 11 bankanın katılımlarıyla gerçekleştirilen “Vade(SİZ) İhracat Kredi Paketi”ni alıntıladı.

Bakan Şimşek, şunları belirtti:

“Bugün Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılarımıza ilave 1 milyar dolarlık ihracat kredi paketini devreye sokan bankalarımızı tebrik ediyorum.

Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceğiz. 2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak.

İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz.

Firmalarımızın üzerine düşen ise ihracatı önceliklendirmek.”

TİM ile 11 banka anlaşmıştı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Odeabank iş birliğiyle ihracatçılara yönelik yeni bir kredi paketi devreye alındı.

TİM ile 11 bankanın katılımlarıyla gerçekleştirilen, “Vade(SİZ) İhracat Kredi Paketi” imza töreni, TİM merkezinde düzenlendi. “Vade(SİZ) İhracat Kredi Paketi” kapsamında, ihracatçı firmalar azami 5 milyon dolar veya 100 milyon TL’ye kadar uygun maliyetli ihracat kredisinden yararlanabilecek.

Bakan Şimşek: 2024’te dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!