EBA’DA “ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KİTAP” ÇALIŞMALARI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğünce mevcut ders kitaplarının Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile uyumlu etkileşimli tahtalarda ve kişisel cihazlarda kullanılabilir, kolay üretilen ve güncellenebilir olarak öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulması için çalışmalar devam ediyor

Buna göre ilköğretim 1 ve 8. sınıflarda okutulan zorunlu 15 farklı dersten 56 adet zenginleştirilmiş kitap, EBA’da yayımlandı. Kitaplar, etkileşimli tahtalar ile uyumlu olarak öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Bu kapsamda EBA’ya giriş yapan öğretmen ve öğrenciler, zenginleştirilmiş kitaplara kolayca erişim sağlayabiliyor. Ayrıca kitaplar; kazanımlarla uyumlu video, ses, görsel, soru, sınav gibi değişik türde içerikler barındırıyor. Aynı zamanda öğretmenler tarafından geri bildirim sağlanabilmesi için doğrudan bir mesaj alanı da yer alıyor.

Ders kitaplarının sınıf içi ve dışında dijital eğitsel içerikler ile bütünleşmiş ve kolay kullanılabilir şekilde sunulması için başlatılan bu çalışma, dijital teknolojinin eğitimdeki rolünü daha da güçlendirerek ders kitaplarının kullanım deneyimini herkes için zenginleştirecek.

Zenginleştirilmiş kitap çalışmaları yıl boyunca devam edecek.

EBA’DA “ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KİTAP” ÇALIŞMALARI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!