1. Haberler
  2. Eğitim
  3. “EĞİTİMDE KULLANILAN YAPAY ZEKÂ ARAÇLARI: ÖĞRETMEN EL KİTABI” YAYIMLANDI

“EĞİTİMDE KULLANILAN YAPAY ZEKÂ ARAÇLARI: ÖĞRETMEN EL KİTABI” YAYIMLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimde yenilikçi yaklaşımlar sunan YEĞİTEK Genel Müdürlüğünce, eğitimde yapay zekânın potansiyeli ve kullanım alanlarını geniş bir perspektifle ele alarak öğretmenlere kapsamlı bir kaynak sunmak amacıyla hazırlanan Eğitimde Kullanılan Yapay Zekâ Araçları: Öğretmen El Kitabı; Türkçe, matematik, fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji gibi farklı alanlarda yapay zekâ araçlarının nasıl kullanılabileceğini detaylı bir şekilde ele alıyor.

 

Kitapta ayrıca, yapay zekâ araçlarının okul öncesi, ilkokul öğrencileri ve özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim süreçlerine nasıl entegre edilebileceği detaylı bir şekilde ele alınıyor. Yabancı dil eğitiminden, bilişim teknolojileri eğitimine kadar çeşitli eğitim alanlarında kullanılabilecek faydalı yapay zekâ araçlarına da değiniliyor.

 

Yapay zekâ araçlarının eğitimde kullanımı, öğrencilere kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri sunmanın yanı sıra öğretmenlere yeni ve etkili öğretim stratejileri geliştirme imkânı sağlıyor. El kitabı, yapay zekânın eğitimdeki çeşitli kullanım alanlarını ayrıntılı şekilde ele alarak öğretmenlere pratik ipuçları sunuyor.

 

Ayrıca ilkokuldan liseye, özel eğitimden dil öğrenimine kadar farklı öğretim ortamlarına yapay zekânın nasıl entegre edilebileceği üzerine odaklanıyor.

 

Eğitim öğretim sürecinde, yapay zekâ teknolojilerinin etkili bir şekilde incelenmesi ve kullanılması ülkemizin yapay zekâ okuryazarlığına katkı sağlayacak.

 

“Eğitimde Kullanılan Yapay Zekâ Araçları: Öğretmen El Kitabı”na ulaşmak için tıklayınız.

 

http://meb.ai/NmnbrA

“EĞİTİMDE KULLANILAN YAPAY ZEKÂ ARAÇLARI: ÖĞRETMEN EL KİTABI” YAYIMLANDI
Yorum Yap

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!