Eğitime Kar Engeli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemiz genelinde etkisini artıran kar yağışı ve olumsuz koşullar sebebiyle eğitim öğretime birçok ilde 1 gün ara verildi.

Kar ve olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime ara verilen iller:

Bingöl

İl genelindeki tüm eğitim kurumlarinda eğitim öğretime 19.01.2022 gunu ara verildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli personel izinli sayılacak.

Malatya

Valilik Açıklaması:

İlimiz genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bolu

19.01.2022 Çarşamba günü eğitim öğretime il genelinde ara verildi.

Elazığ

19.01.2022 Çarşamba günü eğitim öğretime il genelinde ara verildi.

Kastamonu

İnbenolu Mem: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden kar tatili açıklaması “19 Ocak Çarşamba günü ilçemizde tüm eğitim kademelerinde eğitim-öğretime 1 GÜN ara verilmesine karar verilmiştir. Müdürlüğümüze bağlı okul/kurumlarda çalışan engelli ve hamile personellerimizde idari izinli sayılacaktır.”

Adıyaman

İlimiz genelinde olumsuz hava koşullarına bağlı bir olumsuzluk yaşanmaması için, 18/01/2022 Salı ve 19/01/2022 Çarşamba günleri, Valiliğimiz kararıyla Adıyaman il genelinde (ilçelerimiz dahil) eğitim-öğretime 2 (iki) gün ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Gaziantep

Yoğun kar yağışı sebebiyle il genelinde eğitime 19.01.2022 Çarşamba gunu ara verildi.

Burdur

‼️ 19.01.2022 Çarşamba günü (yarın) il geneli tüm okullar tatil edilmiştir. Tüm öğrenci ve velilerimizin bilgisine.

Aksaray

Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, İlimiz genelinde her tür kademedeki resmi, özel okul ve kurumlarda 19.01.2022 Çarşamba günü bir gün eğitime ara verilmiştir.
Engelli personel ve hamile olanlar da bir gün idari izinli sayılacaktır.

Diyarbakır

İlimiz genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Sivas

Akşam saatlerinden itibaren başlayan, zaman zaman fırtına şeklinde esmesi beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı tedbir amaçlı olarak;

İl genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki (anasınıfı, müstakil Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise) resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 19.01.2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir.

Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan kamu görevlileri 19.01.2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Bayburt
Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 13 Ocak 2022 Perşembe günü Bayburt İli genelinde eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Belirtilen tarihte hamile ve engelli kamu personeli de idari izinli sayılacaktır.
Niğde
Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Kamuda görev yapmakta olan hamile ve engelli personel ise izinli sayılacaktır.
Kırşehir
İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, 18 Ocak 2022 Salı günü (bugün) ilimiz genelindeki okullarımızda öğleden sonra (yarım gün) eğitim-öğretime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurumlarında görevli hamile ve engelliler de bu kapsamda idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kilis
Kar yağışı nedeniyle yarın 19 Ocak 2022 Çarşamba günü Kilis genelinde eğitime, rehabilitasyon merkezleri dahil bir gün ara verilmiştir.
Hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu personeli, idari izinli sayılacaktır.
Lütfen zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın.
Gümüşhane
İl genelinde yoğun kar yağışı, kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım v.b. olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden ilimizin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 19.01.2022  Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edilmiştir.
Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de belirtilen günde idari izinli sayılacaktır.
Yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak değerli vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.
Afyonkarahisar

Yollarda meydana gelebilecek yoğun buzlanma ve don olayları nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, 19/01/2022 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.

 Ayrıca ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli ve hamile kamu görevlileri 19/01/2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süreyle idari izinli sayılacaktır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kütahya

Kar yağışı, yollarda meydana gelebilecek buzlanma ve don olayları nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde kreş ve gündüz bakım evlerinde, özel eğitim kurslarında, muhtelif kurslarda, resmi okullarda devam etmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullarda devam etmekte olan takviye kurslarında  19/01/2022 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.

Ayrıca ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan memur ve diğer kamu görevlileri19/01/2022Çarşamba günü 1 (bir) gün süreyle idari izinli sayılacaktır.

Nevşehir

19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitime 1 gün ara verildi.

Şanlıurfa

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden alınan tahminler doğrultusunda; İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla, İlimiz genelinde 19.01.2022 Çarşamba günü tüm kademelerde eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.
Ayrıca; yine aynı sebeplerle kamu kurumlarında görevli hamile ve engelli çalışanlar da aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır.

Ordu

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle;
▶️Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki okulların tamamında,
▶️Gülyalı, Perşembe, Ünye ilçelerimizde; taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için,
▶️Altınordu ilçemizde; taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için ve Gökömer, Cumhuriyet mah(köy), Gerce ve Yağızlı mahallelerindeki okullarda,
▶️Fatsa ilçemizde; İlçe merkezi dışında kalan ve taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için,
19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süreyle eğitime ara verilmiştir.
▶️Tamamen ve kısmen eğitime ara verilen ilçelerimizde; engeli olan ve hamile kamu görevlilerimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır.

Giresun

Giresun’da hafta sonu başlayan ve hafta içi de etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle 19 Ocak Çarşamba günü 7 ilçede tüm okullarda, 9 ilçede de köy okullarında eğitim öğretime bir (1) gün ara verildi.

Giresun İl Merkezinde sadece köy okullarından eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü bir (1) gün ara verilmiş olup, İl Merkezinde bulunan okullarda eğitim öğretime devam edilecektir. İl Merkezinde “Taşımalı Eğitim” kapsamındaki öğrenciler ise 1 (bir) gün izinli sayılacaklardır.

TÜM OKULLARDA EĞİTİME BİR (1) GÜN ARA VERİLEN İLÇELER

Yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle; Alucra, Çamoluk,Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce ve Şebinkarahisar ilçelerinde, tüm eğitim kademelerinde eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir. Bu ilçelerde, engelli ve hamile kamu personelleri de aynı gün idari izinli sayılacaklardır.

KÖY OKULLARINDA VE TAŞIMALI EĞİTİME BİR (1) GÜN ARA VERİLEN İLÇELER

Bulancak (Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır İlkokulu/Ortaokulu hariç), Espiye (Soğukpınar Beldesi dahil), Eynesil (Ören İlkokulu/Ortakulu dahil), Görele (Çavuşlu Beldesi hariç), Keşap (Yolağzı ve Karabulduk dahil), Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy okullarında eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.  Bu ilçelerin merkezlerinde bulunan okullarda ise eğitim öğretime devam edilecek olup, Taşımalı Eğitim kapsamındaki öğrenciler ise bir (1) gün izinli sayılacaklardır.

Yüz yüze eğitim öğretime ara verilen okullarda eğitim öğretime uzaktan eğitim sistemi ile devam edilecektir.

 

Rize

İlimizde aralıklarla devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son tahminlere göre hava şartlarınıın olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemelolumsuzlukların (buzlanma, don) önüne geçilebilmesi amacıyla 19 Ocak 2022 Çarşamba günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda bir (1) gün süreyle eğitim öğretime ara verilmesine, engelli ve hamile kamu personellerin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.

Uşak

Eğitim öğretime 19.01.2022 tarihinde 1 gün ara verildi.

Erzurum

Çarşamba günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir

Kayseri

Kayseri ve ilçelerinde yoğun kar nedeniyle eğitime yarın ara  verilmiştir. Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda merkez Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçeleri ile İncesu’da yarın eğitime ara verildi.

 

Osmaniye

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bazı köy ve mahallelerde eğitime kar yağışı nedeniyle ara verildi.

Düziçi Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle Yeşilyurt, Çatak, Yenifarsak köyü ile ilçeye bağlı Yeşilbayır ve Kurtbey mahallelerinde yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

 

Düzce

⚠️ Meteorolojik verilere göre, İlimizde beklenen kar yağışı ve olası buzlanma nedeniyle,

19 Ocak 2022 Çarşamba günü İL GENELİNDE:

📌 Eğitim – Öğretime 1 gün ara verilmesine,

📌 Engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına,

Karar verilmiştir.

 

Karaman

Olumsuz hava koşulları ve buzlanma sebebiyle 19.01.2022 Çarşamba günü eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

 

Hatay

İlimizde devam eden kuvvetli yağışlar dolayısıyla 19 Ocak Çarşamba günü Hatay genelinde eğitim -öğretime bir (1) gün süre ile ara verilmiştir.

 

Kart tatili olan diğer iller: Tokat, Denizli, Bitlis, Sinop, Bursa, Samsun, Artvin, Zonguldak.

Eğitime Kar Engeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!