Erdoğan Kabine Sonrası Konuştu! Gündem Emekliler ve Orta Doğu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de saat 16:50’de başlayan toplantının ardından kameranın karşısına geçti. Ak Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde daha önce açıklamalarda bulunan Erdoğan, emekli memurların maaşlarıyla ilgili müjde vereceklerini duyurmuştu. Milyonlarca vatandaş güzel bir haber için nefeslerini tuttu.

Üst düzey hükümet yetkilileriyle istişare yapan Erdoğan’ın Orta Doğu’da büyük bir krize neden olan İsrail – Filistin savaşına yönelik açıklamalarda bulunması da bekleniyordu. Erdoğan, kabine toplantısına bir süre ara vererek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmüştü ve barışın sağlanabilmesi için tüm gayreti gösterdiklerini vurgulamıştı.

Erdoğan’dan Kritik Açıklamalar

Cumhurbaşkanı, ekonomiden güvenliğe kadar pek çok konuyu değerlendirdikleri kabine toplantısını tamamladıklarını bildirdi. Milli Güvenlik Kurulu’nun Eylül toplantısında önemli kararlar aldıklarını vurguladı.

Erdoğan, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

(Türkiye’ye ait SiHA’nin düşürülmesi) Hiç süphe yok ki bu olay milli hafızamıza kaydedilmiştir ve vakti saati geldiğinde geregi muhakkak yapilacaktır.

ÜIkemizi, kronik baş ağrisı olan faiz, kur, enflasyon üçgenine sıkiștirma gayretlerini bir kez daha bosa çıkartmakta kararlıyız

Zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafimizi, yapacakları indirimlerle, enflasyonla mücadelemize destek vermeye davet ediyorum.

Konut ve kira sektöründe piyasanın dengesini bozan, fahiş fiyat artışlarina yol açan kişi ve kurumlara yönelik ağır yaptırımlar getiriyoruz.

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Erdoğan Kabine Sonrası Konuştu! Gündem Emekliler ve Orta Doğu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!