Kabine Toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkan Erdoğan Kabine Toplantısı kararlarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, yaklaşık 3,5 saat sürdü. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine sonrası millete seslendi.

 

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

 

Kocaeli’deki patlamada yaralananlara Allah’tan şifalar diliyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Ülkemizin önündeki tarihi fırsat penceresini değerlendirmekte kararlıyız. Türkiye, asırlar sonra küresel sistemin en üst ligine yükselme imkanı elde etmiştir.

Geçici veya dönemsel sıkıntıların yol açtığı parçalı bulutlu havalara güvenerek fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler, her zaman olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

AKBELEN MESAJI: KAMPANYALARI ÇEVRE HASSASİYETİ İLE İZAH EDEMEYECEĞİMİZ GERÇEKTİR

 

Ülke ve millet olarak ne zaman ayağa kalksak milli birliğimize kast edildiğini görüyoruz. Gezi olaylarından 15 Temmuz darbe girişime kadar nice hadiseyi Akamete uğrattık.(Akbelen olayları ile ilgili) Bilindiği gibi kömür santralleri Avrupa ülkelerinin en önemli kaynağı haline geldi. Ülkemizde yürütülen kampanyaları çevre hassasiyeti ile izah edemeyeceğimiz gerçektir.

Ülkemizin elektrik üretim tesislerinden biri olan Kemerköy termik santralinin yeni kömür üretim sahasıyla ilgili engelleme gayretleri… Güney Ege’de kullanılan elektriğin neredeyse 3’te 2’sini üreten bu santral ülkemiz ekonomisine 1 milyar dolar civarında katkı sağlıyor. Kesilecek ağaçların kat kat fazlası dikileceği açıklandı.

 

Biz çevreci görünen marjinallere aldırmıyoruz, sadece işimize bakıyoruz. Biz AK Parti iktidarı olarak geldiğimizden bu yana milyarları aşan ağaç dikimleri yaptık.

Son 21 yılda Türkiye, toplam 6 milyar 572 milyon fidanı toprakla buluşturarak bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

Ülke genelinde depreme hazırlık amacıyla 6,5 milyon konutu daha dönüştürmeyi hedefliyoruz.

 

Deprem bölgesinin yeniden imarını hızlandıracak Yerinde Dönüşüm Projemiz milletimiz tarafından memnuniyet karşılanmıştır. Kısa sürede projemize yapılan başvuru 160 bini aşmıştır.

15 Ağustos’a kadar çadırlarda ve tesislerde kalan afetzedelerimizin tamamını konteynerlere taşımış olacağız.

“ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMLARA YİNE BİZ İNDİRECEĞİZ”

 

Enflasyonu %6’lara kadar düşüren de yine biz olduk. İç ve dış pek çok arızi meselenin üst üste gelmesiyle yükselen enflasyonu, Allah’ın izniyle yeniden tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz.

 

Meclisimizin açılmasıyla birlikte başta başörtüsü ve ailenin korunması düzenlemesi olmak üzere milletimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk demokrasisini darbe anayasasından kurtararak sivil ve özgürlükçü bir anayasayla buluşturmak istiyoruz. Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla istişare içinde bununla ilgili hamlemizi önümüzdeki dönemde yap acağız

Kabine Toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkan Erdoğan Kabine Toplantısı kararlarını açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!