MEB, CUMHURİYET’İN 100. YILI ETKİNLERİNİ “YÜZÜNCÜ YIL GALERİSİ”NDE YAYIMLAMAYA BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakanlığın yuzuncuyilgalerisi.eba.gov.tr adlı internet sayfasında yer alan galeride, bugüne kadar yapılan sergilerin görselleri yer almaya başladı.

 

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinleri kapsamında, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ortak arşivi ile İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi Salonu’nda düzenlenen ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimden İzler Sergisi’nde, geçmişten günümüze eğitim ortamları, eğitim metotları, eğitim teknolojileri, eğitim materyalleri, faaliyet ve uygulamalarını kapsayan 175 fotoğraf, ders araç gereçleri, diplomalar ve icazetnameler, Yüzüncü Yıl Galerisi adlı internet sayfasında dijital ortama taşındı.

 

Ayrıca, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı liselerde eğitim alan öğrencilerle Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencileri arasında yapılan “Ahi Evran’dan Cumhuriyetin 100. Yılına Gelişen Meslekler” temalı resim yarışmasında il birincisi seçilen eserler de dijital galerideki yerini aldı.

 

Öte yandan, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait 100 eserin katıldığı ve Türkiye genelindeki tüm Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Türkiye Yüzyılı Resim Sergisi” de söz konusu internet sayfasından görülebiliyor.

MEB, CUMHURİYET’İN 100. YILI ETKİNLERİNİ “YÜZÜNCÜ YIL GALERİSİ”NDE YAYIMLAMAYA BAŞLADI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!