MEB YKS PUAN HESAPLAMA MOTORU YAYINDA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerin hazırlık süreçlerinde kendi seviyelerini görmeleri ve bu doğrultuda çalışmalarına yön vermeleri açısından deneme sınavlarından aldıkları puanları değerlendirmeleri için OGM Materyal adresinde “YKS Puan Hesaplama Motoru” bölümü oluşturuldu ve hizmete alındı.

Söz konusu motor ortaöğretim düzeyinde eğitim gören ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere, deneme sınavlarından elde ettikleri sonuçları değerlendirme fırsatı sunarak, öğrenim süreçlerini daha etkin bir şekilde yönlendirmelerine olanak tanıyor. 2023 yılı YKS verileri temel alınarak hazırlanan motor, öğrencilerin ders bazında doğru ve yanlış sayılarını, diploma notlarını girerek Temel Yeterlilik Testi (TYT), Eşit Ağırlık, Sayısal, Sözel ve Dil puan türlerinde ham puanlarını ve yerleştirme puanları ile sıralamalarını hesaplayabilmelerine imkân sağlıyor.

YKS Puan Hesaplama Motoru, ayrıca öğrencilere tahmini yerleştirme puanlarına ve sıralamalarına göre hangi önlisans ve lisans programlarına başvurabileceklerini göstererek, bu bilgiler ışığında daha bilinçli tercihler yapmalarına ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak stratejiler geliştirmelerine destek oluyor. Bu yenilikçi araç, öğrencilere kendi akademik performanslarını objektif bir şekilde değerlendirme şansı verirken, aynı zamanda üniversiteye giriş sürecinde daha bilgili ve hazırlıklı olmalarını sağlıyor. OGM Materyal’in bu yeni uygulaması, öğrencilerin eğitim yolculuklarında onlara rehberlik edecek bir kaynak olma özelliğini barındırıyor.

YKS Puan Hesaplama Motoru’na ulaşmak için tıklayınız.

MEB YKS PUAN HESAPLAMA MOTORU YAYINDA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!