MEB’DEN “UZAY” KONULU KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Uzay Ajansı (TUA) iş birliğiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışması başvuruları 12 Şubat-20 Mart tarihleri arasında alınacak.
Düzenlenen yarışmayla astronomi, astrofizik, uzay bilimi gibi dallarda önemli keşiflere imkân sağlayan ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunan uzay araştırmalarının önemine dikkat çekilecek.
Bu kapsamda 12 Şubat’ta başlayacak yarışma kapsamında 23 Nisan haftasında TUA’da ödül töreni düzenlenecek.
Yarışmalarda birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat hediye edilecek. Mansiyon ödülü olarak ise kablosuz kulaklık verilecek.
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yarışmaya ilişkin, Türkiye’nin uzayda gerçekleştirdiği faaliyetlere karşı öğrencilerin ilgilerini artırmak, uzay araştırmaları ve teknolojilerine yönelik farkındalık oluşturmak için Türkiye Uzay Ajansı ile iş birliği çerçevesinde farklı düzeylerde yarışmalar düzenlediklerini bildirdi.
Bu kapsamda ortaokullar arasında “Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende” konulu kompozisyon, ilkokullar arasında “Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu” temalı resim yarışması düzenleneceğini belirten Tekin, “Uzay yarışında, ‘Ben de varım’ diyen tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. Güçlü işbirliklerinden ötürü Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fatih Kacır’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MEB’DEN “UZAY” KONULU KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!