Memurun Mesai Ücretleri 2’ye Katlanıyor Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ne göre devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri revize edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ve üniversitelere bağlı yurtlarda görev yapan personele fazla çalışma karşılığında kendilerine izin verilme imkanı olmayanlara ayda 90 saati aşmamak üzere saat başına 10 lira 10 kuruş ek ödeme yapılacağı vurgulandı.

 

Yurt İçi Gündelik Tutarı 500 Liraya Yükseldi

Mesleki ve teknik eğitim bölgesinde yer alan meslek yüksekokullarıyla ilişkilendirilen mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarında görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı idari personeline de ödeme yapılacağı aktarıldı.

 

Yukarıdaki birimlerde görev yapan personele, yasal çalışma saatinin bitiminden sonra fiilen yaptıkları fazla çalışma süreleri için ayda 100 saati geçmemek üzere saat başına 17 lira 20 kuruş ödeme yapılacağı bildirildi.

 

Harcırah Kanunu uyarınca verilecek yurt içi gündelik ve tazminat tutarlarının da yeniden belirlendiğine işaret edildi. Bu kapsamada yeni yılda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılarına ödenecek yurt içi gündelik tutarı 270 liradan 500 liraya yükseldi.

 

En Alt Kademedeki Memura 400 Lira Ödenecek

Anayasa Mahkemesi Başkanı, bakanlar, Genelkurmay Başkanı, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, TBMM Genel Sekreteri yurt içi gündeliği 250 liradan 480 liraya çıkartıldı.

 

Orgeneraller, oramiraller, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi ve Sayıştay başkanları, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Diyanet İşleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanları ile Kamu Başdenetçisi’nin de yurt içi gündeliklerinin 250 liradan 480 liraya yükseleceği iletildi.

 

Yurt içi gündelik tutarı ek göstergesi 8000 ve daha yüksek kadrolarda bulunan memurlar içinse ödemelerin 465 liraya çıkacağı söylendi. En alt kademedeki memuraysa 400 lira ödeneceğinin altı çizildi.

Memurun Mesai Ücretleri 2’ye Katlanıyor Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ne göre devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri revize edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!