Öğretmen Promosyonu 70 Bin TL! Bakanlık Devreye Giriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Öğretmen Promosyonu 70 Bin TL! Bakanlık Devreye Giriyor

Öğretmen promosyonları son dönemde sık konuşulan gündemler arasında. Milli Eğitim Bakanlığı promosyon anlaşmaları için devreye giriyor. Detaylar haberimizde

Bankalar bugüne kadar il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile yaptıkları anlaşmalarla öğretmenlere promosyon ödemeleri yapmaktaydı. Son dönemde artan enflasyona rağmen banka promosyon tekliflerinin öğretmenlerin beklentilerini karşılayacak seviyede olmaması Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

Yusuf Tekin devrede

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in promosyon anlaşmalarında bankaları yaptığı düşük tekliflerden rahatsız olduğu ve promosyon anlaşmalarını bakanlık olarak tek elden yapabileceği gündeme geldi. Toplu bir promosyon anlaşmasıyla 2024 Ocak zammının ardından öğretmenleri çok daha tatmin edecek bir anlaşma yapılması ihtimal dahilinde.

50-70 bin TL olur mu?

Öğretmenlerin 3 yıllık maaşlarını anlaşmalı bankadan almaları karşılığında bugüne kadar ortalama 2 maaş tutarında promosyon ödemesi veriliyordu. Bakanlığın Türkiye genelinde yapacağı toplu anlaşmayla öğretmenlerin promosyonlarının 50-70 bin TL olabileceği konuşuluyor. Öğretmenler arasında heyecan yaratan rakamların gerçek olup olmayacağını ise süreç gösterecek.

Öğretmen Promosyonu 70 Bin TL! Bakanlık Devreye Giriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!