ÖZEL EĞİTİMDE DAVRANIŞ DEĞİŞTİRME UYGULAMA REHBERİ İLK KEZ YAYIMLANDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel Müdürlüğümüzce özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimize sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalara devam edilmekte olup bu kapsamda özel eğitim alanında çalışan uzmanlar, tüm öğretmenler ile ailelere rehberlik edilmesi amacıyla ilk kez “Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Uygulama Rehberi” hazırlandı.

“Uygulamalı Davranış Analizi” yaklaşımının prensipleri temel alınarak hazırlanan Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Uygulama Rehberi kitabı dokuz bölümden oluşmaktadır. Ayrıca içeriğinde davranış değiştirme program örnekleri, davranış değiştirme programı uygulama adımlarının takip edilebileceği “Davranış Değiştirme Programı Formu” ile uygulamacının kendini izleme araçları yer almaktadır.

“Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Uygulama Rehberi” ile özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerle çalışan öğretmenler ve alan uzmanlarının yanı sıra öğrencilerimizin ailelerine davranış değiştirme konusunda rehberlik edilmesi amaçlandığını belirten Genel Müdürümüz Sayın Sayın Cemal Özdemir, Bakanlığımızca bu alanda ilk kez hazırlanan ve yayımlanan kitabın bir yol haritası niteliğinde olduğunu belirtti. Sayın Özdemir, alana gönül vermiş tüm öğretmenlere, uzmanlara, velilere hayırlı olmasını ve öğrencilerimize daha nitelikli bir eğitim yaşantısı sunma noktasında katkı sağlamasını dilediğini söyledi.

“Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Uygulama Rehberi”ne ulaşmak için tıklayınız.

“Davranış Değiştirme Programı Formu”na ulaşmak için tıklayınız.

 

 

ÖZEL EĞİTİMDE DAVRANIŞ DEĞİŞTİRME UYGULAMA REHBERİ İLK KEZ YAYIMLANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eğitimge ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!